Študija učinka microneedlinga na atrofične brazgotine kot posledica aken je pokazala, da so bolniki po treh mesecih zdravljenja opazili zelo dobro klinično izboljšanje videza brazgtin po hudih aknah. Kadar valjčkamo z mikro-iglicami po koži, razbijamo snope kolagena v zgornjem sloju dermatitisa, ti so odgovorni za neenakomerne brazgotine. Istočasno pa v koži spodbudimo nastanek novega kolagena, kar popravi in zgladi videz kože. Končni rezultat je bolj enakomerna površina kože ter manj vidne brazgotine. Brazgotine, gube in strije trajno izginejo oziroma se zmanjšajo, ko novi kolagen počasi obnovi kožno tkivo in hkrati zgosti povrhnjico.
Kolagen je glavni protein v človeškem telesu, med drugim skrbi za mladost naše kože. Na žalost pa se proizvodnja kolagena po 20.letu začne zmanjševati, približno za en odstotek na leto, lahko pa seveda še več, v kolikor so prisotni še drugi faktorji, ki pospešujejo staranje kože.
Številni poročajo, da so opazili izboljšanje za 60 do 80% v manj kot 6 mesecih. Leta 1997 sta dr. Philippe Simonin in dr. Andre Camirand dokumentirala, da lahko iglanje kože zmanjša pojav brazgotin. V eni izmed raziskav so za bolnike z gubami, brazgotinami in strijami opazili bistveno izboljšanje po uporabi dermarollerja. V enem letu se je znatno povečalo njihovo število elastina in kolagena, kot tudi zgostitev njihove povrhnjice. Druge študije so poročale o drastičnem povečanju absorbcije in koncentracije prehodno nanešenih aktivnih sestavin v kožo.
Dermaroller dokazano poveča absorbicijo predhodno nanešenega seruma. Serum, ki ga apliciramo po microneedlingu bo učinkoval do 500x bolj kot sicer. S tem bomo še povečali učinek mikro iglic. Najbolj primeren je serum na osnovi hialuronske kisline, lahko ima dodan tudi vitamin C ali kakšne druge zdravilne učinkovine.